4.10.2018

Křížkujte celou kandidátku PRAHA SOBĚ, ať Váš hlas nepropadne!

Jsme občanská kandidátka, v jejímž čele stojí výrazné osobnosti – úspěšný starosta Jan Čižinský, producentka filmu Šmejdi Hana Třeštíková, zakladatel iniciativy Prázdné domy Petr Zeman a mnozí další. Právě to, že lidé naše kandidáty znají, nám může v současném volebním systému uškodit. Křížky u jednotlivých jmen namísto celé kandidátky totiž snižují váhu Vašeho hlasu. Pokud zakřížkujete například jen tři jména kandidátů, 95 % vašeho hlasu propadne. Jak je to možné?

Upravit hlasovací lístek jde třemi způsoby:

1) Označit křížkem před názvem volební strany pouze tuto jednu stranu. Hlas tím volič dává kandidátům v pořadí, jak jsou uvedeni na hlasovacím lístku, a v počtu, kolik se volí zastupitelů (v Praze 65).

2) Označit křížkem konkrétního kandidáta, kterému chcete dát hlas. Kandidáti mohou být z kterékoli volební strany. Nesmí jich ale být vybráno víc, než je počet volených členů zastupitelstva (v Praze maximálně 65 křížků napříč všemi kandidátkami).

3) Kromě toho lze oba způsoby kombinovat. Křížkem tedy můžete označit jednu volební stranu a zároveň z jiných stran vybrat jednotlivé kandidáty. V tomto případě je dán hlas nejprve jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je pak dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva (Pokud zakřížkujete kandidátku Praha Sobě a dalších 30 kandidátů z jiných stran, kandidátům PS připadá 35 hlasů).

Jak se může stát, že Váš hlas propadne:

● Pokud zaškrtnete více než jednu stranu/hnutí, všechny vaše hlasy propadají.

● Totéž pokud zakřížkujete více než 65 jednotlivých kandidátů.

● Pokud křížků uděláte méně než 65 a nevyberete zároveň ani jednu stranu/hnutí, část vašeho hlasu propadá (Zakřížkujete-li 30 jednotlivých kandidátů, 35 dalších hlasů propadá).

A co když mám mezi kandidáty někoho, koho chci podpořit?

To volební systém bohužel neumožňuje. Pokud zakřížkujete celou kandidátku a zároveň jména uvnitř ní, křížky pro jednotlivce se nepočítají. Pokud zaškrtnete jen jména, svůj hlas pro vybranou stranu nebo hnutí tím výrazně oslabíte.

Jak tedy hlasovat?

Volte ideálně celou kandidátku, která je Vám nejblíž. Pokud chcete, můžete navíc podpořit jednotlivé kandidáty jiných stran.

Všechny kandidáty za PRAHA SOBĚ nejlépe podpoříte jedním křížkem pro celou kandidátku.

Děkujeme!

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Radikálně zlepšit dopravní infrastrukturu.

  Masivně investovat do školství.

  Ulice musí být přívětivé a bezpečné.

  Zdravé město musí být důstojným domovem pro každého bez rozdílu věku či postavení.

  Klíčový úřad města – magistrát – musí svoje kompetence vykonávat efektivně a předvídatelně.

  Číst program
 • Jak nás můžete podpořit?

  Přidejte svůj lajk a pošlete to dál. Řekněte o nás svým blízkým.

  Můžete pořádat podpůrné akce.

  Chci vám pomoci
 • Na vašem názoru záleží

  Nenašli jste v programu problém ve vašem sousedství, který vás trápí?

  Dejte nám vědět a navrhněte nový bod našeho programu.

  Navrhnout bod programu