8.8.2018

Magistrát uznal kandidátku s podpisy 97 tisíc Pražanů, jdeme do voleb

Dostatečné množství platných podpisů dnes pověřenému zástupci sdružení nezávislých kandidátů PRAHA SOBĚ potvrdil pražský magistrát – ve vyjádření ke kandidátce, které zaslal dnes večer, k počtu podpisů neměl výhrady. PRAHA SOBĚ v čele se starostou Prahy 7 Janem Čižinským a producentkou filmu Šmejdi Hanou Třeštíkovou tak jde do voleb na základě podpisů, sesbíraných od zhruba stovky tisíc Pražanů.

„Máme obrovskou radost! Děkujeme všem Pražanům, kteří za námi stojí a svými podpisy nás posílají do voleb. Naši dobrovolníci jsou úžasní, odvedli skvělou práci. Jen díky podpoře Pražanů může jít PRAHA SOBĚ nezávisle do voleb,“ říká kandidát na primátora Jan Čižinský. „Teď už Pražané konečně nemusí volit jako vždy a být jako vždy zklamáni, mají možnost vybrat si skutečnou změnu k lepšímu. My neprovozujeme marketing planých slibů, ale naše město již měníme – za uplynulé roky jsme to v Praze 7 jasně prokázali,“ dodává.

„Prahu chceme řídit s týmem pracovitých a zkušených lidí – manažerů, vědců, úředníků i politiků. Záleží nám na našem městě a jak je vidět, umíme věci dotahovat do konce. Když jsme dokázali nasbírat skoro sto tisíc podpisů, dokážeme také změnit Prahu,“ říká Hana Třeštíková.

Tým PRAHA SOBĚ odevzdal na pražský magistrát ke kontrole 97 095 podpisů. Vítěz minulých komunálních voleb v Praze získal zhruba 70 000 hlasů. V tuto chvíli tak jde PRAHA SOBĚ do voleb s významnou podporou Pražanů a je jedním z jejich favoritů.

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Radikálně zlepšit dopravní infrastrukturu.

  Masivně investovat do školství.

  Ulice musí být přívětivé a bezpečné.

  Zdravé město musí být důstojným domovem pro každého bez rozdílu věku či postavení.

  Klíčový úřad města – magistrát – musí svoje kompetence vykonávat efektivně a předvídatelně.

  Číst program
 • Jak nás můžete podpořit?

  Přidejte svůj lajk a pošlete to dál. Řekněte o nás svým blízkým.

  Můžete pořádat podpůrné akce.

  Chci vám pomoci
 • Na vašem názoru záleží

  Nenašli jste v programu problém ve vašem sousedství, který vás trápí?

  Dejte nám vědět a navrhněte nový bod našeho programu.

  Navrhnout bod programu