Vzkazy Pražanů z transparentního účtu Prahy Sobě svítily nad Prahou

26. 10. 2018
Autor: Matěj Křístek

Vzkazy Pražanů z transparentního účtu Prahy Sobě (FIO transparentní účet č. 2301476108 / 2010) minulý týden rozsvítily několik míst noční Prahy. Promítli jsme je v centru i na Letné, aby je vidělo celé město.

Minulý týden jsme rozsvítili noční Prahu pomocí vzkazů od Pražanů. Ty nejlepší, které naši podporovatelé poslali v uplynulých týdnech na náš transparentní účet, se objevily na smíchovské náplavce či na zdi Johna Lennona na Kampě. Také se více než hodinu vznášely nad Prahou při promítání na letenský pomník na tzv. Stalinovi. Vzkazy jsme promítli ve spolupráci se studiem Lunchmeat.

Celá Praha tak mohla vidět, že naše kampaň „bude větší nežli vorvaň“, že jsme „bobříka korupce na magistrátu drželi už příliš dlouho, proto volím skauta Jendu Čižinského“, nebo že „Prahu 7 tahle parta změnila k lepšímu, přála bych Praze to samé!“. Kreativitě při posílání darů na náš transparentní účet se meze nekladly a dále ani nekladou: posílat můžete stále, do voleb pořád zbývá celý týden a každá koruna do kampaně se počítá!

Každý ze vzkazů je pro nás připomínkou, proč chceme Praze přinést skutečnou změnu. Podpory, kterou nám vyjádřilo finančním příspěvkem již několik stovek z vás, našich podporovatelů, si nesmírně vážíme. Vaše vzkazy nás nejen obrovsky potěšily a často i svou kreativitou pobavily, také jsme ale chtěli touto performance ukázat, že je bereme jako závazek. I když s vorvaněm to bude ještě možná trochu problém…

Nejsme politická strana, nemáme za sebou vlivné finanční skupiny ani nejsme hračkou miliardářů. Proto se každá koruna, kterou jste poslali nebo pošlete, počítá! Svým přispěním nám pomůžete s naším společným cílem: udělat Prahu městem, ve kterém se žije dobře 365 dní v roce a ve kterém se na magistrátu netuneluje, ale staví, hospodárně a s rozmyslem. Podpořte Praha Sobě na www.prahasobe.cz/podporit.

Děkujeme!

Všechny vzkazy, které jsme promítli:

Máme své město rádi a záleží nám na místě, kde žijeme.

 • Pět jasných cílů pro Prahu

  Radikálně zlepšit dopravní infrastrukturu.

  Masivně investovat do školství.

  Ulice musí být přívětivé a bezpečné.

  Zdravé město musí být důstojným domovem pro každého bez rozdílu věku či postavení.

  Klíčový úřad města – magistrát – musí svoje kompetence vykonávat efektivně a předvídatelně.

  Číst program
 • Jak nás můžete podpořit?

  Přidejte svůj lajk a pošlete to dál. Řekněte o nás svým blízkým.

  Můžete pořádat podpůrné akce.

  Chci vám pomoci
 • Na vašem názoru záleží

  Nenašli jste v programu problém ve vašem sousedství, který vás trápí?

  Dejte nám vědět a navrhněte nový bod našeho programu.

  Navrhnout bod programu